Vajinismus Nedir?

Vajinismus Nedir?

Vajinismus, vajinal kasların istemsiz kasılması sonucu, cinsel ilişkiye girememe durumu veya cinsel ilişkinin ağrılı olmasına denir. Çocukluktan  şu ana kadar almış olduğunuz bir takım yanlış cinsel bilgiler ve bilinçaltımıza

kaydettiğimiz yanlış ve eksik bilgiler nedeniyle oluşan korkular sonucunda vajinal kanalın girişindeki pelvik kasların kasılması neticesinde cinsel birleşme olamamaktadır.


Unutmamak gerekir ki;

vajinusmus ?vajinismus? problemini yaşayan kadın, cinsel birleşme anında elinde olmayarak tamamen irade dışında, refleks olarak kasılmaktadır.

Vajinismus sıkıntısı yaşayan çiftlerin bunu mutlaka bilmesi gerekir.

Bununla birlikte vajinusmus sorununu yaşayan bayanlarda kasılmalar yalnızca vajen girişinde değil, karın , bel ve bacakta da olabilir.

Vajinismus durumunda, vajinal bölgeye birşeyin girmesi olanaksızdır ve her türlü zorlama, ileri derecede rahatsızlık verir.

Vajinal kaslarda istemsiz kasılma sonucu sadece cinsel ilişkiye girerken gözükmez.

Vajinusmus sorununu yaşayan kadınlar, kadın doğum muayenesinde, vajinal fitil veya tampon kullanımında da, ya da  parmağın vajina içine sokulması durumlarında da görülür.

Cinsel ilişki sırasında , hatta önsevişmede bir problem yaşanmazken, birleşme sırasında , bilinçaltının yanlış ve eksik bilgileri nedeniyle, kadın bu esnada aniden korku ve endişe yaşar.

Bunun neticesinde kadın kendini kasar, sıkar ve bu durumda penis vajinal bölgeye girmesi imkansızdır ve  bazen ağrı da eşlik edebilir. Bu durumda cinsel ilişkinin devam etmesi de mümkün değildir.

Vajinusmuslu kadın eşini iter, bacaklarını sıkıca kapatır ve bu başarısız durum her iki taraf içinde psikolojik olarak kişileri olumsuz yönde etkiler.

Burada çiftler unutmamalı ki, vajunusmus problemi çok kısa sürelerde doğru ve tecrübeli kliniklerde, kolay ve hızlı bir şekilde çözümlenir.

Vaginismus problemi çözülmezse,  eşler arasında daha büyük problem yaratabilir, evlilik kurumları yıpranabilir ve arkadaşlarıyla ilişkilerinde sorunlar büyür, iş yaşantısına olumsuz yansımaları olur.

Biz vajinismusklinik.com olarak, bize bu sıkıntıyla başvuran evli veya bekar bayanların tedavisinin tamamen kişiye özel olarak yapılması gerektiğine inanıyoruz.

Çünkü  herkesin endişesi, korkusu, hikayesi, eşi veya partneri ile ilişki düzeyi farklı olabilir.

Bu yüzden vajinismusklinik.com da bu problemi yaşayanlar çok kısa sürelerde 3-4 kez gelerek bu çözümü olan problemlerinden kurtulmaktadırlar.


DİP NOT;
Vajinismusun hayatınızı olumsuz etkilemesine izin verme lüksünüz yok, çünkü siz çözmek istedikten sonra, doğru, tecrübeli yerlerde rahatça çözebilirsiniz.


Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu
Kadın Doğum Uzmanı

 © Copyright 2010 Tüm İçerikler Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu'na aittir. Yazarın izni olmaksızın makaleler ve resimler kullanılamaz ve kesinlikle alıntı yapılamaz.